SELAMUNALEYKÜM MİSAFİR!
Sitemizden
yararlanmak we bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!

SELAMUNALEYKÜM MİSAFİR!
Sitemizden
yararlanmak we bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ben Pişmanım Ya Rabbi!!

YazarMesaj
**Erva-Eslem**
Admin
**Erva-Eslem**

Ben Pişmanım Ya Rabbi!! Empty
MesajKonu: Ben Pişmanım Ya Rabbi!!   Ben Pişmanım Ya Rabbi!! Icon_minitimePerş. 24 Eyl. 2009, 12:58

Ben Pişmanım Ya Rabbi!! Kitabooku_TEVBE

YA RABBİ BEN PİŞMANIM…
Her kelam pek çok manaya gelir, pek çok kişilerce. Her nefes kadar manası vardır bir tek kelimenin bile…
Aşkı Mecnun’a sorsanız bir başka tefsir yapar, Leyla’ya sorsanız bir başka mana verir.
Bir profesör ihtisas gördüğü alana göre anlatır öğrencisine.
İşte öyle bir kavram öbeği var gönlümüzde, dilimizde terennüm edilen ve dost gönüllerine sunulmayı bekleyen.
Ya Rabbi! Ben pişmanım…
Huzur… Bir daha hiçbir zaman ve mekân da bulunamayacak olan…
Hal… Gözler kapalı, baş eğik, sırtta onca yük ağırlığı…
Vaka… Önce bir Güzel’in ağzının açılışı… Dökülen inci taneleri…

YA RABBİ!..
Bu gönülden nidaya “Lebbeyk!” denmez mi?
Sonra o sırtında onlarca yük taşıyan zayıf ve mahzun sesi…
“Ya Rabbi!” Öyle bir nida ki…

BEN PİŞMANIM!
Bu “BEN” deyiş, ezcümle zelilliği ifade edişten gayrisi değil. Büyüklenen bir küçüğün, küçüklüğünün an be an farkına varışıyla Yüce Huzur’a varışı ve içten içe büyüyen, serpilen bir aşığın “Kim o?” diyen Sevgili’ye “Sen, Sen geldin” diyecek kadar kendini yitirişi gibi bir “ben”, deyiş… Ve “Pişmanım!” cümle mahlukat kulak kesilir bu söze… Susar ve başlar dinlemeye. Tek yanlıklanan, iki kişinin cılız sesidir ve çıt yoktur koskoca alemde.
BÜTÜN YAPMIŞ OLDUĞUM GÜNAHLARDAN
Bu söz bütün alemi şahit tutuştur pişmanlığa aslında..
Bir olanın huzurunda. Derin bir ahh izi vardır ahvalde ve ah aşıkların esmasıdır hakikatte.

“KEŞKE YAPMASAYDIM…”
Keşke yapmasaydım sözleri dökülür ağızdan…
Yeryüzünde keşke sözü, tek buraya yakışır ve yalnız buraya aittir keşke…
Nasıl ki, ben sözü bir başka yerde zarardan gayrisi değildir. Keşke sözü içinde aynı durum geçerlidir.
Ve ağızdan dökülen “İNŞALLAH” sözü bir başka yakışır aşığın diline…
İnşALLAH. “BİR DAHA BEN YAPMAYACAĞIM!” Ve yine “Ben”, Ben pişmanım, derken bütün günah yüklerini sırtından atan aşık “inşALLAH bir daha ben yapmayacağım” derken ayrı bir yük yüklenmiştir sırtına… Aşk’a, meşke, aşık’a, maşuk’a, vefa’ya… söz vermiştir artık o.
Dönülmemek üzere, ölse de vazgeçmemek üzere bir söz… Ve…

“BEN KABUL ETTİM”
Devamı bambaşka bir aleme dahil olmaktır. Apaçık bir davetten gayrisi değildir devamı dostlar!
Gözlerimizi kapayalım, aşık olup maşuk önünde diz kıralım, boyun büküp oturalım ve söyleyelim. Haydi bir defa daha…
“Ya Rabbi! Ben pişmanım bütün yapmış olduğum günahlardan. Keşke yapmasaydım. İnşALLAH bir daha ben yapmayacağım. BEN KABUL ETTİM…”

Ben Pişmanım Ya Rabbi!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr"