SELAMUNALEYKÜM MİSAFİR!
Sitemizden
yararlanmak we bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!

SELAMUNALEYKÜM MİSAFİR!
Sitemizden
yararlanmak we bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

HADİSLERLE SALATÜ SELAMIN ÖNEMİ VE FARZ OLDUĞU

YazarMesaj
( S_i_d_e_l_y_a )

( S_i_d_e_l_y_a )

HADİSLERLE SALATÜ SELAMIN ÖNEMİ VE FARZ OLDUĞU Empty
MesajKonu: HADİSLERLE SALATÜ SELAMIN ÖNEMİ VE FARZ OLDUĞU   HADİSLERLE SALATÜ SELAMIN ÖNEMİ VE FARZ OLDUĞU Icon_minitimeC.tesi 19 Eyl. 2009, 09:15

Dua eden kimse Peygambere salat etmedikçe duası perdelenir dergah-ı icabete vasıl olmaz. İBNİ MESUD R.A. dan

Sizden biriniz ALLAH'dan bir dilekte bulunduğu zaman evvela O'na, şanına layık tarzda hamdü sena etsin. Sonra Peygambere salavat getirsin. Çünkü bu suretle arzusuna daha kolay kavuşur. İBNİ MESUD R.A.dan

Beni (hayvana ve saireye) binen adamın su kabına benzetmeyin. Zira binecek kimse (evvela) kabını doldurur, sonra onu (yanına) koyar. Yükünü de kaldırıp sarar, su içeceği vakit o kabdan içer. Yahud abdest alacağı zaman abdestini alır ve illa buna ihtiyacı kalmazsa onu döker. Fakat duanın evvelinde de, ortasında da, sonunda da benim ismimi okumalıdır. TEBARANİ

Her duanın gökyüzüne çıkması men edilir, fakat o duada salat ve selam varsa, icabet makamına ulaşır. TİRMİZİ

Yanında ben anıldığı halde üzerime salat etmeyen kişinin burnu yere sürünsün. EBU HUREYRE den

Kim bana bir kere salat ederse ALLAH ona on salat eder. Onun on günahını siler, onun on kat derecesini arttırır. BEYHAKİ

Cebrail ile karşılaştığımda bana şöyle dedi. Sana müjde ederim, ALLAH diyor ki: Kim sana selam verirse ben ona selam veririm. Kim sana salat getirirse ben ona salat getiririm. HAKİM, BEYHAKİ

İnsanların bana en yakını, bana en çok salavat getirendir. TİRMİZİ, İBNİ HİBBAN

Her cimriden daha cimri olan adam, ben yanında anılıp da üzerime salat getirmeyendir. BUHARİ, NESAİ

Hangi bir zümre bir mecliste oturup da ALLAH'ı anmadan, banada salat getirmeden dağılırsa üstlerine ALLAH'dan bir hasret çöker. Dilerse onları azablardan yargılar. EBU DAVUD

Kim bana salat getirmeyi unutursa, ona cennetin yolu unutturulur. BEYHAKİ

Kim kabrimin yanında bana salat ederse ben onu işitirim. Kim uzakta bulunarak üzerime salat getirirse o bana ulaşır. BEYHAKİ

ALLAH'ın yeryüzünde seyehat eden melekleri vardır ki onlar, ümmetimden bana selam tebliğ ederler. BEYHAKİ

Cuma günü benim üzerime salatü selamı çoğaltın. Zira sizin salatınız bana o gün arzolunur. EBU DAVUD

İbni Übeyy bin Kab r.a., Resulullah a dediki:

Ya Resulullah, ben senin üzerine çok salavat getiriyorum. Buna vaktimin ne kadarını tahsis edeyim?

"Dilediğin kadarını" buyurdu.

Yine sordu:" Dörtte biri nasıl"

Resulullah buyurdu: "Dilediğin kadar yap. Arttırırsan senin için daha hayırlıdır."

Yine sordu:" üçte biri olsa?"

"Dilediğin kadar yap. Arttırırsan senin için daha hayırlıdır." buyurdu.

Yine: "Yarısı olsa"?

"Dilediğin kadar yap. Arttırırsan senin için daha hayırlıdır." buyurdu.

Tekrar dedi ki: Bütün vakitlerimde sana salatü selat getirsem olur mu?

HZ.Peygamber: "Bu takdirde yeter. Günahın yarlığanır." diye buyurdu. TİTMİZİ

HADİSLERLE SALATÜ SELAMIN ÖNEMİ VE FARZ OLDUĞU
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Salatü Selamlardan Örnekler:
» Selamın Aleyküm
» SALATÜ SELAM VE SALAVATI ŞERİFELER:
» Kur'an okunurken susup O'nu dinlemenin önemi
» DÖRT BÜYÜK HALİFENİN SALATÜ SELAM DUASI: