SELAMUNALEYKÜM MİSAFİR!
Sitemizden
yararlanmak we bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!

SELAMUNALEYKÜM MİSAFİR!
Sitemizden
yararlanmak we bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

KABİR HAYATINDAN KURTARACAK ŞEYLER!

YazarMesaj
**Erva-Eslem**
Admin
**Erva-Eslem**

KABİR HAYATINDAN KURTARACAK ŞEYLER! Empty
MesajKonu: KABİR HAYATINDAN KURTARACAK ŞEYLER!   KABİR HAYATINDAN KURTARACAK ŞEYLER! Icon_minitimePerş. 01 Ekim 2009, 08:04

Abdurrahman bin Semure Peygamber Efendimizden (s.a.v) su hadis-i serifi nakleder:

''Dün aksam acayip seyler gördüm.Ümmetimden ruhunu almak icin kendisine ölüm melegi gelen
bir adam gördüm.Anne ve babasina yaptigi iyilikler onu geri cevirdi.''

''Ümmetimden kabir azabina kapilmis bir adam gördüm.Onun aldigi abbdestler gelip azaptan
onu kurtardilar.''

''Ümmetimden bir adam gördüm , etrafini seytanlar sarmisti. Onun ALLAHa yaptigi zikir geldi, onu
onlarin arasindan kurtardi.''

''Ümmetimden azap meleklerinin etrafini sardigi bir adam gördüm, namazi gelip onu onlarin ellerinden
kurtardi.''

''Ümmetimden bir adam gördüm. Susuzluktan agzini acmisti. Vardigi her havuzdan kovuluyordu.
Sonra orucu gelip ona su verdi, onu doyurdu.''

''Ümmetimden bir adam gördüm.Yaninda Peygamberler halka halka oturmustu. O adamin
yaklastigi her Peygamber halkasi onu kovuyordu.Sonra cünüplükten yikanmasi geldi,
elinden tutup onu yanima oturttu.''

''Ümmetimden bir adam gördüm, önü , arkasi, sagi, solu. alti üstü karanlikti.Sonra Hac ve Umresi
gelip onu o karanliktan kurtardi.Etrafi Nurla doldu.''

Ümmetimden bir adam gördüm. Müminlerle konusuyor, fakat onlar kendisiyle konusmuyordu.
Sila-i Rahim geldi, onunla konusmalarini söyledi.''

''Ümmetimden birini gördüm, her taraftan gelen zebaniler onu yakalamislardi.Adamin yaptigi iyiligi tavsiye, kötülükten sakindirma fiili gelip onu ellerinden, kurtardi.Rahmet meleklerinin ellerine teslim etti.'

''Ümmetimden defteri sol eline verilmis bir adam gördüm.
ALLAH'tan korkusu geldi defteri sag eline verdi.''

''ümmetimden mizani hafif gelen bir adam gördüm.Yaptigi iyiliklerde asiriliklar
geldi, terazisini agirlastirdi.''
(alıntı)

KABİR HAYATINDAN KURTARACAK ŞEYLER!
1 sayfadaki 1 sayfası