SELAMUNALEYKÜM MİSAFİR!
Sitemizden
yararlanmak we bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!

SELAMUNALEYKÜM MİSAFİR!
Sitemizden
yararlanmak we bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

DÜNYA HAYATI OYUN VE EĞLENCEDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR

YazarMesaj
..Ravza..

..Ravza..

DÜNYA HAYATI OYUN VE EĞLENCEDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR Empty
MesajKonu: DÜNYA HAYATI OYUN VE EĞLENCEDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR   DÜNYA HAYATI OYUN VE EĞLENCEDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR Icon_minitimeSalı 29 Eyl. 2009, 16:00

Ey nefsim!

Görüyorum ki tamamen dünya ile haşır neşir oldun, tamamen ona bağlandın, ondan hiç ayrılmak istemiyorsun. Gittikçe dünya muhabbeti ve mal hırsı her yanını sarıyor. Bir gün ölüm gelip seni biriktirdiğin maldan ve sevdiğin dünyadan ve dostlarından, arkadaşlarından ayıracağını düşünemez oldun.

Allah-u Zülcelal'in sevabından ve azabından, kıyametin ve hesap gününün dehşetinden habersiz, sevdiklerinden seni ayıracak olan ölüme inanmaz bir tutum içine giriyorsun.

Düşün bir kez, her gün evinden çarşıya gitmek için otobüse binmek için beklediğin durağa: "Ben nasıl olsa bu durakta duruyorum buraya ev yapayım, burayı süsleyeyim, burayı kendime mekan edineyim" dermisin?

Yada bir nehri karşıdan karşıya bağlayan bir köprüden geçerken o köprünün ortasında: "Nasıl olsa bu köprüden geçeceğim." diyerek o köprünün ortasına biraz sonra terk edeceğin halde ev yapar orayı mekan edinir misin?

Peki bunları yapmak sana akılsızlık gibi geliyorsa, ruhlar alemi ile ahiret arasında bir köprü olan ve biraz sonra ölüm denen aracın seni gelip alacağı durak olan dünyaya neden bu kadar önem veriyor ve bağlanıyorsun? Bu senin yaptığında akılsızlık olmuyor mu?

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Elbette Allah'tan korkanlar için ahiret yurdu daha hayırlıdır.” (En'am; 32) ayet-i kerimesini düşünmüyor musun?

DÜNYA HAYATI OYUN VE EĞLENCEDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» bir başka mevsimm
» ••• Mü'minin dünya-âhiret dengesi •••
» SENDEN BAŞKA KİMİM VAR BENİM ?
» Bediüzzaman Said Nursi-Gençliği ve Tahsil hayatı